Avaleht Ajakirjast Toimetus Reklaam Arhiiv Otsing
Nr 8/2007
Asukoht: Nr 8/2007 » Persoon »
Paralleelselt kulgev värviline elu
Väikeseformaadilised vestluspildid Eve ja Ants Viidalepast

Kristel Schwede

Olles ise loomult nomaad, kes tunneb kevade saabudes tungi uutele karjamaadele liikuda, võluvad mind eriti inimesed, kes on terve elu tegelenud ühe valdkonnaga. Ja seda enesestmõistetavalt ning suure naudinguga. Mis seal salata, sama tore on tänapäeval kohata inimesi, keda elutee on kunagi ammu kokku viinud ja kes on kokku jäänudki.
Eve ja Ants Viidalepp on kunstnikepaar, kelle jaoks kunstilooming on igapäevaelu ja kes on seda elu jaganud kakskümmend seitse aastat. Positiivse, ettevõtliku ja uudishimuliku maailmaavastajast Evega(56) oli huvitav rääkida nii elulistel kui ka abstraktsematel teemadel. Muheda jutuga Ants Viidalepp(86) suundus sujuvalt olevikust minevikku, tema mälestusi oleks võinud kuulama jäädagi. Tuleb välja, et kunstnik ei ole eelkõige andekas käsi, vaid just silm, kes märkab, hindab ja jätab meelde, esitab iseenda nägemuse ja saadab selle siis uuesti maailma. Aga las nad räägivad parem ise…

Eve Viidalepp
… Antsuga tutvumisest
Kõigepealt tutvusin Antsu loominguga. Käisin 1976. aastal tema näitusel, seal olid vanade fotoalbumite motiivil tehtud värvikad ja grotesksed pildid eri inimtüüpidest, need meeldisid mulle. Arvasin, et see peab üks kihvt noor mees olema, piltidel oli selline tugev energia. Hakkasin mõtlema, milline see inimene küll võiks olla. Tuttavaks saime hoopis Neeruti suusalaagris, see oli millalgi 1980. aastal. Kunstiinstituudi spordiõppejõud oli kokku kogunud mõnusa kamba, käisime mitu aastat koos suusatamas. Ants käis mul seal ikka akna peale koputamas ja välja kutsumas. Kusjuures igal aastal tekkis selles seltskonnas mõni paar, kes abiellusid. Pidasime Antsuga sellest reeglist kinni.

… Antsuga kooselamisest
Aastad on nii kiiresti läinud, ei oska kohe öeldagi, kuidas meie kooselu nii kaua on püsinud. Arvan, et suure hingega inimesega on lihtne koos elada.

… abielust
Kahe inimese liit on looming, seda väge ei lahuta miski. Abielu on nagu riik, mida hoiab koos kosmiline vägi kahe inimese vahel.

… kodust Kunstihoones
Mul on ümberringi kõik kunstnikud ja muusikud. Loominguga tegelevad inimesed on mitmekesise ja ilusa hingega. Kui ma omal ajal Kunstihoonesse kolisin, siis oli see rohkem füüsiline kuuluvus, nüüd näen vaimset kuuluvust.
Edasi loe ajakirjast!

 
 
Koostööpartnerid
○ www.tensireisid.ee
○ www.delfi.ee
○ www.etv.ee
○ www.tv3.ee
Viited
○ Sotsiaalministeerium
○ Lastminute.ee
○ Kliinik.ee
○ Arst.ee
Tallinn 10140 Väike-Karja 12   |    Telefon 6 270 157   |    Faks 6270 192